Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Νίκη στο φινάλε με ανατροπή

Νίκη στο φινάλε με ανατροπή

U21-VsHalkanoras (46)

Έχανε στο ημίχρονο από τον Χαλκάνορα η ομάδα των Νέων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ όμως βρήκε τις δυνάμεις και έκανε την ανατροπή (2-1), παίρνοντας ένα σημαντικό τρίποντο, στην προσπάθεια που κάνουν για την πρωτιά στο πρωτάθλημα.

Ο Χαλκάνορας ήταν η ομάδα που άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, με το 0-1 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Με την έναρξη του β’ μέρους, η ΟΜΟΝΟΙΑ έφερε το ματς στα ίσα, με σκόρερ τον Χριστόφορο Χαραλάμπους με σουτ. Η νίκη ήρθε λίγα λεπτά πριν από το φινάλε, με τον Παντελή Κονομή να κατεβάζει ωραία στην περιοχή μακρινή μπαλιά, να ντριπλάρει και να πετυχαίνει ένα όμορφο γκολ.

Στην πρώτη θέση είναι το Αποέλ και η ΑΕΛ με 26 βαθμούς και ακολουθεί η ΟΜΟΝΟΙΑ με 24.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Ν.Χαραλάμπους, Κονομής, Μουλαζίμης, Χ.Χαραλάμπους, Γιασεμή (Χρυσοστόμου), Γιαζός, Ανδρέου (Μαλάς), Φιάκας (Π.Θεοδούλου),  Ιβανόφ, Ηροδότου, Βασιλείου

Δείτε εδώ τα δύο γκολ τις ομάδας μας και φωτογραφίες από την αναμέτρηση.