Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο (Video&Photos)

Δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο (Video&Photos)

u17-fu
Οι πράσινοι πανηγυρίζουν ένα από τα γκολ

Τους 6 βαθμούς σε 2 αγώνες έφθασε η φουτσαλική ΟΜΟΝΟΙΑ στο πρωτάθλημα κάτω των 17 ετών. Οι πράσινοι του Όμηρου επικράτησαν σήμερα της Ελπίδας Αστρομερίτη με 6-3 σε ένα συναρπαστικό αγώνα.

Οι πράσινοι άνοιξαν το σκορ με τον Σάββα Καραγιάννη όμως ο αντίπαλος σε δύο συνεχόμενες φάσεις γύρισε το σκορ σε 1-2. Η ισοφάριση σε 2-2 ήρθε στα τελευταία δευτερόλεπτα του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τον Αντρέα Κωνσταντίνου.

Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου και πάλι ο Κωνσταντίνου σκόραρε και έδωσε προβάδισμα στο τριφύλλι. Το γκολ ανέβασε τη διάθεση και ακολούθησαν άλλα δύο με σκόρερ τον Ανδρέα Παντελή. Η Ελπίδα μείωσε σε 5-3 όμως ο Παντελή πέτυχε το τρίτο του γκολ στη τελευταία φάση του ματς, γράφοντας το 6-3.