Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Ολοκλήρωσε με ήττα η Εθνική φούτσαλ

Ολοκλήρωσε με ήττα η Εθνική φούτσαλ

FuCYwal (1)
Βασικός ξεκίνησε ο Μάρκος © cfa
Με ήττα με 2-1 από την Ουαλία ολοκλήρωσε την παρουσία της στο δεύτερο προκριματικό όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Futsal EURO που διεξάγεται στο Μαυροβούνιο η Εθνική μας ομάδα.

Η Εθνική μας στη σημερινή αναμέτρηση, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, πραγματοποίησε την καλύτερη της εμφάνιση στο τουρνουά, όμως, πότε η αστοχία και πότε ο Ουαλός τερματοφύλακας δεν της επέτρεψαν να πάρει τουλάχιστον την ισοπαλία.

Με 2-0 υπέρ των Ουαλών ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο από τέρματα των Hopper (9:33) και Thomas (17:09).

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κύπρος άσκησε ασφυκτική πίεση στον αντίπαλο, έφτιαξε αρκετές ευκαιρίες, μείωσε στο 35:27 με τον Χρίστο Ιακώβου, όμως, παρά την υπερπροσπάθεια των παικτών μας, το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.

Κύπρος (Γ. Μυλωνάς):
Τ. Σκαμπύλης, M. Iωάννου, Γ. Τουμαζής, Κ. Κουλουμπρής, Σ. Ομήρου (αρχική πεντάδα), Κ. Χριστοδούλου  (αρχηγός),  Γ. Αλεξίου, Χ. Χριστοδούλου, Χ. Ιακώβου,  Κ. Λειβαδιώτης, Μ. Μανώλη, Ι. Παπαδόπουλος, Λ. Σιήκκης, Ο. Οδυσσέως

Η Κύπρος ολοκλήρωσε την προσπάθεια της στην τελευταία θέση του ομίλου με 0 βαθμούς ενώ οι Ουαλοί τερμάτισαν 3οι με 3 βαθμούς.

Την πρόκριση στην επόμενη φάση από τον όμιλο μας εξασφάλισε η Φινλανδία που νίκησε στον τελευταίο αγώνα με 2-0 το Μαυροβούνιο.