Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Νίκησε ΑΕΚ, έχασε Βάγκνερ – ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΚ 4-0

Νίκησε ΑΕΚ, έχασε Βάγκνερ – ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΚ 4-0

DSC_0128-team

Εύκολα η ΟΜΟΝΟΙΑ πήρε άλλο ένα τρίποντο στο πρωτάθλημα φούτσαλ όμως οι πράσινοι δεν μπορούν να χαρούν για τη νίκη καθώς για άγνωστο λόγο αποβλήθηκε ο Βάγκνερ με απευθείας κόκκινη κάρτα, μία απουσία πολύτιμη ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Ο Πολυβίου στο 6′ άνοιξε το σκορ για το τριφύλλι μετά από όμορφη κούρσα και ασίστ του Κώτσιου. Στο 13′ ο Κώτσιος έκανε το 2-0 μετά από μπαλιά του Βάγκνερ.

Στο β’ ημίχρονο ο Μάρκος Ιωάννου με όμορφο πλασέ ανέβασε τον δείκτη στο 3-0 ενώ στο επόμενο λεπτό είχαμε το μελανό σημείο του ματς με την αποβολή του Βάγκνερ. Οι πράσινοι επέστρεψαν με 4 παίκτες και εκμεταλλεύτηκαν το ρίσκο της ΑΕΚ με τον flying goalkeeper και με τον Κώτσιο σκόραραν καθάρισαν το ματς.

Ο Ανδρέου στο σημερινό αγώνα βρήκε τουλάχιστον 3 φορές τα δοκάρια της ΑΕΚ ενώ η ομάδα γενικά τα σημάδεψε άλλες τόσες.

Φωτορεπορτάζ: ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΚ