Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Απόλυτος, αμοιβαίος σεβασμός

Απόλυτος, αμοιβαίος σεβασμός

pod-agianapa-190-assis-kaiafas

Το ημίχρονο στην Αγία Νάπα, βρήκε την ΟΜΟΝΟΙΑ πίσω στο σκορ με 1-0. Ο Κώστας Καϊάφας άρχισε να κάνει σκέψεις για τους τρόπους που θα γύριζε το παιχνίδι και στον πάγκο του βρισκόταν ο ποιοτικότερος παίκτης στο πρωτάθλημα Νούνο Ασσίς. Ο τηλεοπτικός φακός, έπιασε τους δυο άντρες να συζητάνε στο ημίχρονο και λογικά όλοι θεώρησαν πως είναι πιθανή χρησιμοποίηση του Πορτογάλου μαέστρου, αν το γκολ δεν ερχόταν νωρίς.

Το γκολ δεν ήρθε όσο νωρίς θα θέλαμε (η ΟΜΟΝΟΙΑ ισοφάρισε στο 66), όμως ο Νούνο δεν μπήκε στο παιχνίδι. Με μια προπόνηση μόνο στα πόδια του άλλωστε θα ήταν μεγάλο το ρίσκο της υποτροπής. Τι συζήτησαν λοιπόν προπονητής και παίκτης; Ο κόουτς ρωτούσε το Νούνο αν είναι έτοιμος να του δώσει κάποια λεπτά, αν χρειαστεί, αφού όπως προαναφέραμε δεν ήθελε να ρισκάρει υποτροπή του και τον ρώτησε πως νιώθει. Στο τέλος το διπλό ήρθε χωρίς την συμβολή του Ασσίς και ο Καϊάφας έχει κάθε λόγο να χαίρεται για αυτό, αφού θα τον έχει υγιή στα ντέρμπι.