Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ήττα στο Δάσος

Ήττα στο Δάσος

U21-VsAEK (21)

Την ήττα από τον Εθνικό της Άχνας δέχθηκαν οι Νέοι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Οι πράσινοι ηττήθηκαν με 4-3 και έτσι απομακρύνθηκαν από την κορυφή 8 βαθμούς, ισοβαθμώντας με την ΕΝΠ στην 3η θέση με 41 βαθμούς.

O Εθνικός άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 11ο λεπτό. Οι πράσινοι ισοφάρισαν με τον Κουλουμπρή στο 17ο όμως ο Εθνικός πήρε ξανά προβάδισμα στο 21′. Ο Κουλουμπρής ήταν ξανά ο παίκτης που ισοφάρισε ξανά (31′), δίνοντας στην ομάδα του την ευκαιρία να διεκδικήσει κάτι καλύτερο στην αναμέτρηση.

Με την έναρξη του β’ μέρους η ΟΜΟΝΟΙΑ μπήκε για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ με γκολ του Θεοδόση Χρίστου στο 46′. Παρά την ανατροπή, οι πράσινοι δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη αφού ο Εθνικός γύρισε ξανά το σκορ με δύο γκολ σε ένα δεκάλεπτο. Πρώτα ήρθε η ισοφάριση σε 3-3 στο 75′ και η ολική ανατροπή στο 85′.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Χαραλάμπους, Παναγιώτου (Αντρέου 67′), Ξ.Θεοδούλου (Ηροδότου 76′), Κονομής, Γιασεμή, Λούβαρης, Λοΐζου, Κουλουμπρής (55′ Σοφοκλέους), Ιβανόφ, Βασιλείου, Χρίστου