Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Έκαναν το πρώτο βήμα

Έκαναν το πρώτο βήμα

U13a-VSapoel (79)
Το πρώτο βήμα για την πρόκριση της στο πρωτάθλημα elite έκανε σήμερα η ομάδα μας στο πρωτάθλημα u-13.

Όπως είναι γνωστό η ομάδα μας τερμάτισε στην 2η θέση του ομίλου της και διεκδικεί την πρόκριση μέσα από αγώνες μπαράζ.
Στο παιχνίδι τώρα όπου η ομάδα μας ήταν κυρίαρχη σχεδόν σε όλη την διάρκεια.Στο πρώτο μέρος επιβλήθηκε πλήρως του αντιπάλου και το παιχνίδι παίχτηκε σχεδόν στο μισό γήπεδο.Η ομάδα μας έχασε κάποιες πολύ καλές ευκαιρίες και στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου άνοιξε το σκορ.Ο πολύ καλός για άλλη μια φορά Αλέξανδρος Αυλωνίτης έκλεψε την μπάλα μπήκε στην περιοχή της αντιπάλου και την κατάλληλη στιγμή σέρβιρε στον Ανδρόνικο Κακουλλή που με υπέροχο τρόπο έγραψε το 1-0.
Η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει αλλά οι αντίπαλοι κράτησαν καλά.
Στην επανάληψη η αντίπαλοι προσπάθησαν να βγουν πιο ψηλά αλλά πριν μία-δύο περιπτώσεων δεν απείλησε ιδιαίτερα και το τελικό σφύριγμα βρήκε τους ποδοσφαιριστές μας να πανηγυρίζουν.
Πλέον η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα Ε.Ν.Παραλιμνίου-Α.Ο.Αγ Νάπας με τον νικητή πλέον να σφραγίζει εισιτήριο για το πρωτάθλημα elite.