Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Βασικοί Ιακώβου και Χριστοφόρου στην 8άρα της Εθνικής Παίδων

Βασικοί Ιακώβου και Χριστοφόρου στην 8άρα της Εθνικής Παίδων

Το 3 ο Ιακώβου και το 13 ο Χριστοφόρου

Μεγάλη σε έκταση σκορ νίκη για την Εθνική ομάδα των Παίδων U15 με αντίπαλο την Αρμενία, σε αγώνα για δεύτερη αγωνιστική του διεθνούς Τουρνουά U-15 που διοργανώνεται από την ΚΟΠ με την υποστήριξη της UEFA στην Αγία Νάπα. Η Εθνική μετά το σημερινό επιβλητικό 8-0 έφτασε στους έξι βαθμούς, καθώς χθες είχε νικήσει με 3-2 τα Σκόπια.

Οι νεαροί διεθνείς σε όλη τη διάρκεια του αγώνα είχαν τον έλεγχο και με την εμφανή ανωτερότητα τους έφτασαν άνετα στο νικηφόρο αποτέλεσμα. Οι δύο ποδοσφαιριστές της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, ο Σταύρος Χριστοφόρου και ο Στέλιος Ιακώβου, ήταν στην αρχική ενδεκάδα και αγωνίστηκαν σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Με το σκορ 6-0 ο ομοσπονδιακός προπονητής έκανε αρκετές αλλαγές στο ημίχρονο ξεκουράζοντας έτσι και τους δύο πράσινους.

Το φινάλε είναι προγραμματισμένο την ερχόμενη Παρασκευή με τους αγώνες Γεωργία – Κύπρος και Αρμενία – Σκόπια. Στη βαθμολογία μετά από δύο αγώνες προηγείται η Κύπρος με 6 βαθμούς και ακολουθούν Αρμενία 3, Σκόπια 2 και Γεωργία 1 βαθμούς.