Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Λευκή ισοπαλία στην πρεμιέρα

Λευκή ισοπαλία στην πρεμιέρα

U15-VsDigenis (50)

Στην λευκή ισοπαλία έμειναν Ομόνοια και Ανόρθωση στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος elite των ηλικιών u-15.

Ο αγώνας ήταν πολύ δυνατός με πάρα πολλές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου.Οι δύο ομάδες έδωσαν πολλές δυνάμεις και προσπάθησαν για την νίκη.Ο Κυριάκος Χαιλής είχε να αντιμετωπίσει και τις αρκετές ελλείψεις που είχε η ομάδα του αλλά δεν μπορεί παρά να νιώθει ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παιδιών που αγωνίστηκαν.

Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε χωρίς κάποια μεγάλη ευκαιρία για τις δύο ομάδες,οι οποίες έφταναν με δυσκολία στις περιοχές των αντιπάλων τους

Στην επανάληψη η Ομόνοια ήταν καλύτερη ,πιο επιθετική και πίεσε πολύ την αντίπαλο της.Δημιούργησε πολλές προϋποθέσεις και μια μεγάλη ευκαιρία με τον Χρίστο Καρατζιά που δεν μπόρεσε να νικήσει από πολύ κοντά τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Τελικά έμεινε το ισόπαλο 0-0 αποτέλεσμα που δεν αφήνει ικανοποιημένη την ομάδα μας.

ΟΜΟΝΟΙΑ (Κ.Χαιλής) : Κ.Λοίζου, Μ.Καουρτίσιης, Στ.Ιακώβου, Κλ.Κώστα, Χ.Κόκκινος, Π.Παναγιώτου, Γ.Κακουλλής, Εμμ.Χρυσοστόμου, Αρτ.Μαυροφτής, Ι.Παναγή, Χρ.Καρατζιάς