Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ισοπαλία για τους Νέους

Ισοπαλία για τους Νέους

U21-VsAEL (38)

Κοντά στη νίκη με ανατροπή έφτασε η ομάδα Νέων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στον αγώνες της 22ης αγωνιστικής όμως τελικά το παιχνίδι ολοκληρώθηκε ισόπαλο 2-2. Η ομάδα μας πήρε στη Λεμεσό για να αντιμετωπίσει την ΑΕΛ και να φέρει το τρίποντο όμως δεν τα κατάφερε, με την ισοφάριση να έρχεται στα τελευταία λεπτά. Ο Φάτσιο Μπούις είδε την ομάδα του να ολοκληρώνει την αναμέτρηση με 9 παίκτες λόγω αποβολής του Θεοδόση Χρίστου στο 76ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα και του Γιώργου Ιβανόφ με απευθείας κόκκινη στο 90′.

Η ΑΕΛ ήταν η ομάδα που προηγήθηκε στο 31ο λεπτό, τέρμα που χώριζε τις δύο ομάδες μέχρι το 78ο λεπτό, όπου ο Γιώργος Ιβανόφ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Οι πράσινοι αν και με 10 παίκτες πέτυχαν την ανατροπή στο 81ο λεπτό με τον Απόλλωνα Βασιλείου να σκοράρει για το τριφύλλι. Η Λεμεσιανή ομάδα έκανε το 2-2 με πέναλτι στο 89ο λεπτό.