Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ήττα για τους παίδες

Ήττα για τους παίδες

U15-VsDigenis (40)
Σε αγώνα που τέλειωσε μόλις τώρα στην Ξυλοφάγου, για το πρωτάθλημα elite u-15 η ομάδα μας ηττήθηκε από την αντίστοιχη της Νέας Σαλαμίνας με 4-2.

Η ομάδα μας μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Εμμανουήλ Χρυσοστόμου όμως η Σαλαμίνα αντέδρασε και αφού πρώτα ισοφάρισε κατάφερε πριν κλείσει το ημίχρονο να προηγηθεί 2-1 και να πάει στην ανάπαυλα με το σκορ υπέρ της.

Στην επανάληψη η ομάδα μας μπήκε αποφασιστικά και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με τον Μάριο Χαραλάμπους. Η Ομόνοια βγήκε μπροστά πίεσε για την νίκη αλλά δυστυχώς δέχτηκε 3ο γκολ.

Στο τέλος τα παιδιά του Κυριάκου Χαιλή τα έδωσαν όλα για να ισοφαρίσουν όμως ήταν η Σαλαμίνα που στην εκπνοή κατάφερε να σκοράρει και να φύγει νικήτρια με 4-2.

Κ.Λοίζου, Α.Σάββα, (Ν.Χριστοδούλου), Στ.Ιακώβου, Κλ.Κώστα, Χ.Κόκκινος, Π.Παναγιώτου, Μ.Χαραλάμπους, Ι.Παναγη, Γ.Κακουλλής, Ε.Χρυσοστόμου, Χρ.Καρατζιάς