Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Νίκη μέσα στη Λεμεσό για τους παίδες

Νίκη μέσα στη Λεμεσό για τους παίδες

U13a-VSapoel (62)

Τη δεύτερη της νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές πέτυχε η ΟΜΟΝΟΙΑ U13, ανεβαίνοντας έτσι στους 8 βαθμούς. Οι πράσινοι συμμετέχουν στο Πρωτάθλημα Πρέμιερ και στο τέλος της χρονιάς θέλουν να βρίσκονται στην κορυφή.

Ενημέρωση από την Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ομόνοιας Λευκωσίας

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ PREMIER U-13 ΑΕΛ – ΟΜΟΝΟΙΑ 0-3

Νικηφόρο πέρασμα της ομάδας μας των u-13 από την Λεμεσό.Εκεί όπου κέρδισε σήμερα την ομάδα της Αελ με 0-3.

Η ομάδα μας ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα και πήρε μια πολύ δίκαια νίκη.

Προηγήθηκε στο σκορ στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου με σουτ έξω από την περιοχή του Ιάσονα Ορφανίδη.Με σκορ 0-1 έληξε το πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη η ομάδα του Αντρου Αυλωνίτη μπήκε ακόμη πιο αποφασιστικά και διπλασίασε το σκορ με πλασέ του Ενρίκε Κάττου που δέχτηκε την πολύ ωραία πάσα από τον Οράτιο Λεμέσιο.

Το τελικό 0-3 έγραψε ο Ανδρόνικος Κακουλλής με ψηλοκρεμμαστό πλασέ.

Η ομάδα μας παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα.

Από αύριο μεταβαίνει στην Αγ. Νάπα για να λάβει μέρος στο Τουρνουα.

ΟΜΟΝΟΙΑ (Α.Αυλωνίτης) :Π.Βασιλείου, Α.Χριστοδούλου, Μ.Αντωνίου, Β.Χριστοδουλίδης, Γ.Κακουλλής, Στ.Σοφρωνίου, Ε.Κάττου, Ο.Λεμέσιος, Μ.Κόλας, Ι.Ορφανίδης, Αλ.Αυλωνίτης. (Ν.Ζαχαριάδης, Απ.Ανδρέου, Ορ Μυλωνάς, Α.Κακουλλής, Γ.Κόμπος)