Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Βασικός στη νίκη της Εθνικής U15 ο Χριστοφόρου

Βασικός στη νίκη της Εθνικής U15 ο Χριστοφόρου

u15xristoforou (3)

Για 56 λεπτά αγωνίστηκε ο Σταύρος Χριστοφόρου στο φιλικό της Εθνικής Παίδων με την αντίστοιχη ομάδα της Λιθουανίας. Ο αρχηγός της ΟΜΟΝΟΙΑΣ U15 ήταν στο αρχικό σχήμα και είχε καλή παρουσία, ενώ έχασε στα μέσα του πρώτου μέρους έχασε ευκαιρία να σκοράρει αφού αστόχησε σε τετ α τετ. Ο μικρός θα παραμείνει στην αποστολή της Εθνικής κάτω των 15 ετών, αφού αύριο θα πραγματοποιηθεί προπόνηση και την Πέμπτη πάλι φιλικό με την ίδια ομάδα.

Νικηφόρο ήταν το παιχνίδι για την Κύπρο, που επιβλήθηκε της αντιπάλου της με 2-0, τέρματα που πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο. Τον αγώνα στο Μακάρειο στάδιο παρακολούθησε ο ομοσπονδιακός τεχνικός της Εθνικής Ανδρών, Πάμπος Χριστοδούλου, που τους αρέσει να βλέπει από κοντά τους ταλαντούχους νεαρούς ποδοσφαιριστές.