Home ΚΥΠΡΟΣ Ο Οθέλλος έριξε τριάρα στην ΑΕΛ

Ο Οθέλλος έριξε τριάρα στην ΑΕΛ

OthAel (1)

Με τον αγώνα Οθέλλος – ΑΕΛ άνοιξε η η αυλαία της 31ης αγωνιστικής στο Πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας. Ο Οθέλλος κέρδισε με 3-0 την ΑΕΛ, σε ένα αδιάφορο αγώνα και για τις δύο ομάδες. Η μεν ομάδα της Αθηαίνου γνώριζε πως δεν είχε μαθηματικές πιθανότητες για να σωθεί από τον υποβιβασμό, ενώ στον αντίποδα όλοι στη Λεμεσιανή ομάδα έχουν το μυαλό τους στον τελικό Κυπέλλου της ερχόμενης Τετάρτης.

Στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο στάδιο Αντώνης Παπαδόπουλος, ο Οθέλλος με δύο γκολ του Τιάγκο και ένα του Σάσι επιβλήθηκε της ΑΕΛ. Το σκορ άνοιξε ο Σάσι μόλις στο 9ο λεπτό, ενώ στο 24ο ο Τιάγκο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας το. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Τιάγκο στο 69 λεπτό με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα.

Ακόμη μια βαριά ήττα για την ΑΕΛ, που όσο και αν παίζει με απουσίες και έχει το μυαλό της αλλού αυτό γράφεται στην ιστορία της. Είχε προηγηθεί η ήττα με 4-0 εντός έδρας από τη Δόξα!