Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Δεν αποφεύχθηκε η ήττα

Δεν αποφεύχθηκε η ήττα

Aca-U13-b-keravnos (29)

Δεν αποφεύχθηκε η ήττα από τον πρωτοπόρο και αήττητο στον Α’ Όμιλο Λευκωσίας του Πρωταθλήματος U13, Ολυμπιακό. Η ΟΜΟΝΟΙΑ (2) έχασε στην έδρα της με 4-0 από ένα δυνατό αντίπαλο.

Δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο δέχθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ, που είχε χαμένο πέναλτι στο πρώτο μέρος. Στο 9′ και στο 12′ δέχθηκαν δύο γκολ οι πράσινοι, όμως δεν τα παράτησαν και προσπάθησαν για κάτι καλύτερο στον αγώνα, φτιάχνοντας ευκαιρίες. Στην επανάληψη στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο ήρθαν ακόμη δύο γκολ.

Αφήνουν πίσω τους την ήττα και οι μικροί και βλέπουν τη συνέχεια των υποχρεώσεων τους. Το σημαντικό είναι πως πάλεψαν απέναντι σε μια ομάδα με παίκτες μεγαλύτερες ηλικίας και είχαν καλή απόδοση.

Για την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν οι: ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΤΑΛΙΑΣ, ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΙΚΟΥ, ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΟΝΤΙΚΟΥ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΩΚΑ (61′ ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗΣ), ΑΝΤΡΕΑΣ ΙΩΑΝΝΟΥ, ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΛΟΥΚΑ (47′ ΦΟΙΒΟΣ ΣΑΒΒΑ), ΛΟΪΖΟΣ ΛΟΪΖΟΥ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΡΙΣΤΟΥ, ΑΝΘΟΣ ΛΟΙΖΙΔΗΣ (66′ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ), ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΧΡΙΣΤΟΥ, ΑΓΓΕΛΟΣ ΖΕΥΚΗ.