Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Παλικαρίσια νίκη επί του “αιώνιου”: ΟΜΟΝΟΙΑ-Αποέλ 2-1

Παλικαρίσια νίκη επί του “αιώνιου”: ΟΜΟΝΟΙΑ-Αποέλ 2-1

Νικήτρια στο ντέρμπι αιωνίων της 15ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Φούτσαλ βγήκε η ομάδα μας. Με μια παλικαρίσια εμφάνιση και πάθος από το πρώτο μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο, η ΟΜΟΝΟΙΑ κέρδισε 2-1 με δύο γκολ του Μάνου.

Παρέμεινε 4η η ομάδα μας, όμως πλέον στο -1 από το Αποέλ και στοχεύει να βελτιώσει τη βαθμολογική της θέσης μέχρι το φινάλε της κανονικής διάρκειας.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Τέλος αγώνα, νίκη για την ομάδα μας!

35′ ΓΚΟΟΟΟΛ (2-1) από το Μάνο. Ο διεθνής Κύπριος φουτσαλιστής σκοράρει για δεύτερο φορά στο παιχνίδι και δίνει πάλι προβάδισμα στην ΟΜΟΝΟΙΑ. Στη φάση η ομάδα μας έπαιζε με flying gk.

-Έμειναν οκτώ λεπτά στο παιχνίδι. Πιέζει για το γκολ η ομάδα μας, χωρίς όμως να βρει ανοικτούς χώρους.

27′ Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντίνο Ανδρέου. Η ΟΜΟΝΟΙΑ έφτασε ήδη τα τέσσερα φάουλ, έναντι ενός του “αιώνιου”.

-Από το πρώτο τρίλεπτο στην επανάληψη οι “πράσινοι” έκαναν τρία φάουλ. Θυμίζουμε πως με τη συμπλήρωση έξι φάουλ εκτελείται δεκάμετρο πέναλτι.

21′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 1-1.

-Δεν εκμεταλλεύτηκε τα δύο λεπτά που έπαιζαν με παίκτη περισσότερο στο παρκέ η ΟΜΟΝΟΙΑ. Με πέντε και οι δύο ομάδες τώρα.

10′ Ο τερματοφύλακας του Αποέλ απέκρουσε με τα χέρια τη μπάλα εκτός περιοχής και αποβλήθηκε.

7′ ΓΚΟΛ (1-1) για το Αποέλ, με απευθείας εκτέλεση φάουλ μισό μέτρο έξω από την περιοχή.

4′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ (1-0) για την ΟΜΟΝΟΙΑ με σκόρερ το Μάνο.

-Μόλις δύο λεπτά στο ντέρμπι και η ομάδα μας έδειξε τις προθέσεις της. Οι “πράσινοι” μετρούν τέσσερις καλές ευκαιρίες στην αντίπαλη εστία.