Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Τρία στα τρία με “5άρα” επί του “αιώνιου”

Τρία στα τρία με “5άρα” επί του “αιώνιου”

Το τρία στα τρία στο Πρωτάθλημα Νέων Φούτσαλ U19 έκανε η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ και ισοβαθμεί στην κορυφή της βαθμολογίας με την Ανόρθωση, που μετράει επίσης το απόλυτο των βαθμών. Στην 3η αγωνιστική η ομάδα μας έριξε εκτός έδρας “5άρα” στον αιώνιο αντίπαλο.

Το σκορ άνοιξε ο Τάχα Ελ Κέμπε στο 8ο λεπτό, γκολ με το οποίο πήγε στα αποδυτήρια με το προβάδισμα το “τριφύλλι”. Με την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 33ο λεπτό το Αποέλ ισοφάρισε, όμως στο 39′ ο Τάχα Ελ Κέμπε έβαλε πάλι μπροστά στο σκορ την ομάδα μας. Στο 41′ ο ίδιος παίκτης βρήκε ξανά δίχτυα, κάνοντας χατ-τρικ, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Μάμας Λοΐζου ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1. Στο 51′ ο Τάχα Ελ Κέμπε πέτυχε το τέταρτο προσωπικό του γκολ στο αιώνιο ντέρμπι, που τελείωσε με το σκορ στο 5-2 αφού οι γηπεδούχοι μείωσε δύο λεπτά πριν το τέλος.