Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ 4 στα 4 για την ΟΜΟΝΟΙΑ

4 στα 4 για την ΟΜΟΝΟΙΑ

Τέσσερις νίκες σε τέσσερις αγώνες πρωταθλήματος έφθασε ψες η ΟΜΟΝΟΙΑ eSports με τα δύο θετικά αποτελέσματα επί TROJANS και SAMOS E.F.C.

Στον πρώτο χρονικά αγώνα κόντρα στην TROJANS, η ομάδα μας είχε το πάνω χέρι όμως ο αμυντικός προσανατολισμός του αντιπάλου δυσκόλευε την εξεύρεση γκολ. Τελικά στο 62’ ο Βλάχος με ευθύβολο σουτ έλυσε τον γόρδιο δεσμό και πέτυχε το νικητήριο 1-0.

Δείτε το παιχνίδι πιο κάτω:

Στο παιχνίδι με την Σάμο τα πράγματα ήταν πιο απλά. Η ομάδα μας πήρε μια σχετικά άνετη νίκη με τον Λαζάρου στο 19’ να κάνει το 0-1 με σουτ που πρώτα βρήκε στο δοκάρι και μετά κατέληξε στο πλεκτό. Στο 40ο λεπτό ύστερα από μελέ στην περιοχή της ομάδας μας οι γηπεδούχοι πέτυχαν ένα αρκετά τυχερό γκολ, με τον Χρυσάνθου να απαντά στην τελευταία φάση του ημιχρόνου κάνοντας το 1-2. Το τελικό 1-3 έκανε στο 74’ ο Βλάχος με ωραίο διαγώνιο σουτ.

Ολόκληρος ο αγώνας εδώ:

Το «τριφύλλι» με 12 βαθμούς σε τέσσερα ματς είναι στην κορυφή και πλέον βλέπει τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της ερχόμενης εβδομάδας.