Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ Μεγάλη πρόκριση στα ημιτελικά του VPL EURO PROLEAGUE!

Μεγάλη πρόκριση στα ημιτελικά του VPL EURO PROLEAGUE!

Με συνολικό σκορ 7-5 η ΟΜΟΝΟΙΑ eSports πανηγύρισε χθες βράδυ μια μεγάλη πρόκριση στους «4» του VPL EURO PROLEAGUE.

Στον εκτός έδρας αγώνα στο 30’ ο Πέτρου με το πρώτο του γκολ έβαλε μπροστά την ομάδα μας ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Λαζάρου έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων. Oι γηπεδούχοι μείωσαν στο 45’ αλλά ο Βλάχος στο 63’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3. Η Ilovenerd μείωσε σε 2-3 πέντε λεπτά πριν το τέλος, με τον Λαζάρου να κάνει το 2-4 στο 88’ και να δίνει πλεονέκτημα πρόκρισης στο «τριφύλλι».

Στο εντός έδρας παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι στο 9’ ευτύχησαν να κάνουν το 0-1 όμως η ομάδα μας απάντησε στο 23’ με τον Λαζάρου. Ο ίδιος παίκτης περνώντας και τον τερματοφύλακα γύρισε τον αγώνα σε 2-1. Στο 52’ έγινε το 2-2 πριν ο Λαζάρου ολοκληρώσει το χατ-τρικ του για το 3-2. Το μόνο που κατάφερε η Ilovenerd ήταν να ισοφαρίσει σε 3-3 στο 84’.

Μετά την σπουδαία αυτή πρόκριση οι «πράσινοι» θέλουν να συνεχίσουν νικηφόρα απόψε στο πρωτάθλημα και ταυτόχρονα περιμένουν να μάθουν τον επόμενο αντίπαλό τους στην Ευρώπη.