Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Στο ισόπαλο 2-2 έμειναν οι U17 κόντρα στην ΠΑΕΕΚ

Στο ισόπαλο 2-2 έμειναν οι U17 κόντρα στην ΠΑΕΕΚ

Στους χρόνους των καθυστερήσεων κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα η ομάδα των U17 της Ομόνοιας κόντρα στην ΠΑΕΕΚ, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο βοηθητικό γήπεδο του Γ.Σ.Π. για το περιφερειακό πρωτάθλημα.

Το τελικό 2-2 μόνο ικανοποιημένη δεν αφήνει την ομάδα μας, καθώς είχε την υπεροχή καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα, ωστόσο «τιμωρήθηκε» για τις αρκετές χαμένες ευκαιρίες που είχε.

Στο 61’ ο Θεράποντος έκανε το ένα-δύο με τον Σοφοκλέους και με σουτ άνοιξε το σκορ για την Ομόνοια, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν η ιδανική για την ομάδα μας. Η ΠΑΕΕΚ με γκολ στο 70’ και στο 80’ μετά από ισάριθμες αντεπιθέσεις, πέτυχε την ανατροπή του σκορ.

Οι «πράσινοι» του Βαλεντίν Στεφάν βρήκαν τα ψυχική αποθέματα και έφεραν το ματς στα ίσα με γκολ του Βασιλείου στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από σέντρα του Ιωάννου.

Μετά από το ισόπαλο αποτέλεσμα η ομάδα των U17 έφτασε τους τέσσερις βαθμούς σε δύο αγώνες και ετοιμάζεται για το επόμενό της παιχνίδι, εκτός έδρας κόντρα στον Ολυμπιακό την Κυριακή.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Χαραλάμπους, Λούβαρης (74’ Ιωάννου), Γιασεμή, Παναγιώτου, Αντρέου Ζ., Φραγκέσκου, Κατελάρης (54’ Ηροδότου), Σοφοκλέους, Θεράποντος, Ουλουτσούκ (72’ Βασιλείου), Νεάρχου