Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Εύκολο πρωινό για τους Παίδες

Εύκολο πρωινό για τους Παίδες

1267461_585551581501039_466118775_o

Μια πολύ μεγάλη νίκη όσο αφορά σε έκταση του σκορ πέτυχαν οι Παίδες κάτω των 15 της ΟΜΟΝΟΙΑΣ σήμερα. Η ομάδα μας που αγωνίζεται στο προαιρετικό πρωτάθλημα Παίδων U15 στον όμιλο Λευκωσίας αντιμετώπισε την Ένωση Κοκκινοτριμιθιάς και την φιλοδώρησε με …21 γκολ, ενώ κράτησε και το 0 στην άμυνα.

Το πρώτο ημίχρονο η ΟΜΟΝΟΙΑ σημείωσε 10 γκολ, ενώ στην επανάληψη πέτυχε ακόμη 11 γκολ, κερδίζοντας με το συνολικό 21-0 όπως προαναφέραμε. Φυσικά όσα τέρματα και αν βάλεις οι βαθμοί της νίκης παραμένουν τρεις, έτσι έφτασε τους οκτώ βαθμούς σε 4 αγώνες η ομάδα μας και πλέον προετοιμάζεται για τον επόμενο της αντίπαλο.

Οι σκόρερ του παιχνιδιού ήταν, ο Γιάννης Ανδρέου σκοράροντας 6 τέρματα, ο Αρέστης Νικολάου πετυχαίνοντας 4, ο Ραφαήλ Σταυρίδης με 3 γκολ, από 2 τέρματα σκόραραν ο Πάυλος Κοντολευτερος, ο Μιχάλης Κλάρκ, ο Στέλιος Ιακωβου, ο Γιωργος Στυλιανου, ο Χαρης Ανδρέου, ο Λευτέρης Μαυρομμάτης και ο Μιχάλης Αυλωνίτης, ενώ ένα από αυτά προήλθε από αυτογκόλ.