Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Πράσινη τριάρα επί του αιωνίου (Φωτορεπορτάζ)

Πράσινη τριάρα επί του αιωνίου (Φωτορεπορτάζ)

a109

Μεγάλη νίκη επί του αιώνιου αντιπάλου πέτυχαν οι παίδες της ΟΜΟΝΟΙΑΣ για το Β’ όμιλο Λευκωσίας του Προαιρετικού Πρωταθλήματος U13. Η ΟΜΟΝΟΙΑ 1 κέρδισε εντός έδρας με 3-0 το Αποέλ, έχοντας για σκόρερ τον Ανδρόνικο Κακουλλή με δύο τέρματα και τον Οράτιο Λεμέσιο με ένα. Οι πράσινοι πραγματοποίησαν μια πολύ καλή εμφάνιση  και πήραν αυτό που ήθελαν από το παιχνίδι, δηλαδή τους τρεις βαθμούς. Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη ο αντίπαλος πίεζε για να μειώσει στο σκορ αλλά οι ποδοσφαιριστές μας είχαν αντίθετη άποψη αφού πέτυχαν και τρίτο γκολ σκοτώνοντας τον αγώνα.

Με αυτή τη νίκη οι ομάδα μας έφτασε τους 22 βαθμούς, όσους έχει και το Αποέλ, με τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν πλέον στη 2η θέση. Την επόμενη αγωνιστική η ΟΜΟΝΟΙΑ έχει εκτός έδρας αγώνα με την ΜΕΑΠ και ο στόχος είναι η νίκη για να μείνει η ομάδα κοντά στη κορυφή. Φυσικά η κατάληψη κάποιας από τις πρώτες θέσεις δεν οδηγεί στην επόμενη φάση για την ΟΜΟΝΟΙΑ 2 λόγω ότι η ομάδα μας αυτή αγωνίζεται για να πάρουν εμπειρίες οι μικροί.