Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Δεν τα κατάφεραν οι παίδες

Δεν τα κατάφεραν οι παίδες

Μπορούσαν για τη νίκη σήμερα οι Παίδες στο πρωτάθλημα κάτω των 17 ετών κόντρα στο Αποέλ, όμως ένα πέναλτι για τον αντίπαλο, μία άτυχη στιγμή στην άμυνα, και τα δοκάρια του αντίπαλου τους στέρησαν την επιτυχία. Η ΟΜΟΝΟΙΑ έχασε με 2-1, με τον αντίπαλο να προηγείται 2-0 στο ημίχρονο, το πρώτο με αμφισβητούμενο πέναλτι και το δεύτερο, με σέντρα-σουτ που ξεγέλασε τον τερματοφύλακα μας.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ κατάφερε να μειώσει στην επανάληψη και πίεσε για την ισοφάριση, και στην τελευταία φάση του αγώνα έχασε τεράστια ευκαιρία όταν η μπάλα σε εκτέλεση φάουλ σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Αποέλ. Ντέρμπι Αποέλ-ΟΜΟΝΟΙΑ οπότε δεν έλειψε και η ένταση σε μερικές φάσεις, με τους φίλους της ΟΜΟΝΟΙΑΣ να αντιδρούν όταν προς το τέλος του αγώνα οι παίκτες του Αποέλ  έκαναν καθυστερήσεις πέφτοντας στο έδαφος.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ παραμένοντας στους 25 βαθμούς έπεσε από την 4η θέση και πλέον βρίσκεται στο -9 από την κορυφή.