Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Επιστροφή στις νίκες με 7άρα

Επιστροφή στις νίκες με 7άρα

Εύκολα πέρασαν το εμπόδιο του Ερμή οι παίδες κάτω των 17 ετών της ΟΜΟΝΟΙΑΣ νικώντας τον με 7-1 σε εντός έδρας αναμέτρηση και επέστρεψαν στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές. Οι πράσινοι μπήκαν αποφασιστικά στον αγωνιστικό χώρο για να πετύχουν ένα γρήγορα τέρμα και τα κατάφεραν. Στη συνέχεια έμειναν συγκεντρωμένοι, πίεσαν τον αντίπαλο και πέτυχαν ακόμη τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, που τελείωσε 4-0. Στην επανάληψη οι παίδες έφτιαξαν πολλές φάσεις και πέτυχαν ακόμη τρία τέρματα, ενώ δέχθηκαν γκολ από το σημείο του πέναλτι. Μετά από αυτή τη νίκη η ομάδα του Χάρη Καλλικά έφτασε στους 25 βαθμούς, ενώ ανέβηκε μια θέση αφού πλέον βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας έξι βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο ΕΝΠ. Θα ακολουθήσει αργότερα φωτορεπορτάζ!