Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Βασικός ο Θεράποντος

Βασικός ο Θεράποντος

Με τη φανέλα με τον αριθμό 11 ο Θεράποντος © cfa

Βασικός ξεκίνησε ο Παναγιώτης Θεράποντος στο σημερινό φιλικό παιχνίδι της Εθνικής Νέων Κύπρου κάτω των 19 ετών με αντίπαλο την αντίστοιχη ομάδα της Ουγγαρίας. Η Εθνική μας γνώρισε την ήττα με 1-0, με τέρμα που δέθχηκε στ 87ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο αγώνας διεξήχθη στην Ουγγαρία, εκεί όπου βρίσκεται από χθες η αποστολή της Εθνικής Νέων, ενώ την Πέμπτη οι δύο ομάδες θα τα πουν και πάλι φιλικά. Ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας επιλέχτηκε από τον ομοσπονδιακό τεχνικό στην αρχική ενδεκάδα, ενώ αντικαταστάθηκε στο 82ο λεπτό.

Δύο ποδοσφαιριστές της ΟΜΟΝΟΙΑΣ που αγωνίζονται δανεικοί στην Αλκή ήταν επίσης βασικοί στη σημερινή αναμέτρηση. Ο Φάνος Κατελάρης και ο Ανδρέας Φρανγκέσκου ξεκίνησαν το παιχνίδι βασικοί, με τον πρώτο να αγωνίζεται ολόκληρο το 90λεπτο και το δεύτερο να γίνετε αλλαγή στο 82ο λεπτό.