Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Για την επιστροφή στις νίκες

Για την επιστροφή στις νίκες

Τον Εθνικό Άχνας φιλοξενεί στην 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Παίδων κάτω των 17 ετών η ΟΜΟΝΟΙΑ και στο μυαλό της ομάδας μας υπάρχει μόνο η νίκη, που αν είναι δυνατόν σε συνδυασμό με καλή εμφάνιση. Οι πράσινοι προέρχονται από δύο αγώνες χωρίς νίκη και οι τρεις βαθμοί αποτελούν μονόδρομο, για να μην μείνει από νωρίς η ομάδα πίσω στη βαθμολογία. Ο Χάρης Καλλικάς περιμένει πολλά από τους ποδοσφαιριστές του, ζητώντας τους σε κάθε παιχνίδι να παίζουν και στα 90 λεπτά παθιασμένα, πειθαρχημένα και να μην σταματούν λεπτό να τρέχουν πάνω κάτω στο γήπεδο κάνοντας το παιχνίδι τους. Ο προπονητής της ομάδας των U17, στους μέχρι τώρα τρεις αγώνες που έδωσε η ΟΜΟΝΟΙΑ είδε αρκετά πράγματα στους ποδοσφαιριστές του από τα οποία έμεινε ευχαριστημένος αλλά ζητά από αυτούς να έχουν μια συνέχεια και να βγάζουν καλό πρόσωπο και στα δύο ημίχρονο. Το παιχνίδι που έχουν μπροστά τους οι παίδες είναι μια ευκαιρία για να εξιλεωθούν από τις απώλειες των προηγούμενων αγωνιστικών και για να δείξουν τις δυνάμεις τους.

Το παιχνίδι θα διεξαχθεί αύριο στις 11:00 στο βοηθητικό γήπεδο του Μακαρείου σταδίου και η ΟΜΟΝΟΙΑ να ψάξει τη δεύτερη της νίκης στο Πρωτάθλημα U17. Πιο κάτω αναλυτικά όλο το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος:

Α.Ε.Κ.ΛΑΡΝΑΚΑΣ 11:00 ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 11:00 ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 11:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 11:00 ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 11:00 ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 11:00 Αποέλ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ