Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Επέστρεψαν στις νίκες και κρατήθηκαν στην κορυφή

Επέστρεψαν στις νίκες και κρατήθηκαν στην κορυφή

u21-olympiakos56

Με συγκάτοικο τον Απόλλωνα η ομάδα των Νέων κρατήθηκε σήμερα στην κορυφή με 18 βαθμούς. Οι πράσινοι επικράτησαν του Εθνικού με 3-0 και επέστρεψαν στις επιτυχίες μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής.

Καλύτεροι από τον αντίπαλο τους οι πράσινοι έχασαν πολλές ευκαιρίες για γκολ, κατάφεραν όμως να βρουν δίκτυα στο β΄μέρος. Τα γκολ ήρθαν μαζεμένα μετά το πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης. Αρχικά στο 54′ ο Ανδρέας Σοφοκλέους άνοιξε το σκορ, και τα επόμενα δύο γκολ πέτυχε ο Απόλλωνας Βασιλείου, πρώτα στο 65′ και μετά στο 69′.

Ο Φάτσιο Μπούις έμεινε ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών του που αντέδρασαν σωστά μετά το αποτυχημένο αποτέλεσμα της 6ης αγωνιστικής. Ο Βέλγος τεχνικός άρχισε τον αγώνα με τους Ν.Χαραλάμπους, Κονομή, Ζ.Ανδρέου, Λούβαρη, Γιαζός, Χρυσοστόμου, Ξ.Θεοδούλου, Π.Θεοδούλου, Ηροδότου, Σοφοκλέους και Βασιλείου. Αλλαγή πέρασαν στον αγώνα οι Μαλάς, Ιβανόφ και Χατζηκώστας.