Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Μεγάλη νίκη για τους νέους με χατ-τρικ του Ιβανόφ

Μεγάλη νίκη για τους νέους με χατ-τρικ του Ιβανόφ

U21-VsAEK (3)

Με 4-2 επικράτησαν της ΑΕΚ οι Νέοι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, σε αγώνα που ολοκληρώθηκε λίγο πριν τις 13:00 στη Λευκωσία.

Οι πράσινοι είχαν προηγηθεί 2-0 με δύο γκολ του Γιώργο Ιβανόφ στο 9ο και 26ο λεπτό. Στο πρώτο του γκολ ο Βουλγαροκύπριος νεαρός πλάσαρε τον τερματοφύλακα μετά από ασίστ του Σοφοκλέους. Το 2-0 ήταν δείγμα της κλάσης του νεαρού, που κρέμασε τον πορτιέρο της ΑΕΚ ενώ τον είχαν μαρκάρει 2 αμυντικοί !

Η ΑΕΚ μείωσε στο 30 σε 2-1 μετά από λάθος στην άμυνα της ομάδας μας. Το γκολ έδωσε ελπίδες στην ομάδα της Λάρνακας και ένα λεπτό πριν το ημίχρονο ισοφάρισε σε 2-2.

Στην επανάληψη οι πράσινοι μπήκαν βελτιωμένοι και στο 71′ ο Κουλουμπρής κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ιβανόφ, πετυχαίνοντας χατ-τρικ στον αγώνα. Ο Κουλουμπρής στο 80′ έχασε κλασική ευκαρία στο τετ α τετ όταν πέρασε τον τερματοφύλακα και αμυντικός έκοψε στην γραμμή.

Στο 90′ ο Απόλλωνας Βασιλείου πέτυχε με πλασέ το 4-2, μετά από μπαλιά του Λούβαρη.

Δείτε βίντεο και εικόνες από το ματς. Ο αγώνας ξεκίνησε νωρίτερα από τα υπόλοιπα ματς, θα υπάρξει ανανέωση με τα βαθμολογικά δεδομένα.