Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Βασικοί Παναγή και Σαμμούτης στη νίκη της Εθνικής Ελπίδων (Video&Photos)

Βασικοί Παναγή και Σαμμούτης στη νίκη της Εθνικής Ελπίδων (Video&Photos)

SAK_8309

Βασικοί στη φιλική αναμέτρηση της Εθνική Ελπίδων κόντρα στην Αγγλία C ήταν Κωνσταντίνος Παναγή και Ιάκωβος Σαμμούτης, με τον πρώτο να υπερασπίζεται την εστία της ομάδας σε ολόκληρο το 90λεπτο και το δεύτερο να αγωνίζεται στο πρώτο ημίχρονο. Ο Παντελής Κονομής, ο τρίτος πράσινος που βρισκόταν στην αποστολή, δεν πήρε χρόνο συμμετοχής από τον ομοσπονδιακό τεχνικό. Ο Παναγή στο 75ο λεπτό έκανε εντυπωσιακή απόκρουση σε κοντινό δυνατό σουτ Yiadom αποσοβώντας την ισοφάριση.

Η Εθνική Ελπίδων U21 ήταν η νικήτρια του αγώνα με 2-1, ανατρέποντας το σκορ με το οποίο έχανε στο πρώτο ημίχρονο μετά από γκολ των Άγγλων στο 22ο λεπτό που σημείωσε ο Andy Yiadom.

Στις 26 Μαρτίου η Εθνική Ελπίδων θα δώσει νέο φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο το Ισραήλ στην Κύπρο. Οι επόμενες επίσημες υποχρεώσεις για την ομάδα κάτω των 21 ετών της Κύπρου είναι τον Σεπτέμβριο.