Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ήττα για την ΟΜΟΝΟΙΑ U13 και συνεχίζει στο Πρέμιερ

Ήττα για την ΟΜΟΝΟΙΑ U13 και συνεχίζει στο Πρέμιερ

U13a-VSapoel (53)

Την ήττα με 4-2 δέχθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ U13 στον αγώνα μπαράζ με αντίπαλο την Αγία Νάπα και πλέον θα συνεχίσει στο Πρωτάθλημα Πρέμιερ. Οι πράσινοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 6ο λεπτό με πέναλτι του Ανδρόνικου Κακουλλή, ενώ στο 10ο λεπτό πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων, με τον ίδιο παίκτη να σκοράρει και να κάνει το 2-0. Η απάντηση από την αντίπαλο δεν άργησε να έρθει και στο 15ο λεπτό μείωσε η Αγία Νάπα σε 2-1, ενώ στο 17ο λεπτό έφτασε στην ισοφάριση. Ισόπαλο 2-2 ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος. Στην επανάληψη προσπάθησαν να μπουν δυνατά και οι δύο ομάδες ψάχνοντας κάποιο γκολ, με την Αγία Νάπα να τα καταφέρνει στο 48ο λεπτό και να κάνει την ολική ανατροπή, ενώ στο 52ο λεπτό πέτυχε το 4-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα του Άντρου Αυλωνίτη θα κυνηγήσει πλέον τον τίτλο στο Πρωτάθλημα Πρέμιερ U13, που αρχίσει αυτό το Σάββατο. Στην πρεμιέρα οι πράσινοι αντιμετωπίζουν τον Ακρίτα Χλώρακας εκτός έδρας και θέλουν να μπουν με το δεξί. Στη 2η αγωνιστική θα παίξει και πάλι εκτός η ΟΜΟΝΟΙΑ, που θα πάει στο Παραλίμνι να αγωνιστεί κόντρα στην ΕΝΠ.