Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣυνέΧισαν το αήττητο σερί τους οι Παίδες

ΣυνέΧισαν το αήττητο σερί τους οι Παίδες

U17-VsOmonoiaAradippou (21)

Ισόπαλο 2-2 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι των Παιδων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ με την ΕΝΠ εκτός έδρας για την 23η αγωνιστική του Πρωταθλήματος κάτω των 17 ετών. Ήταν ένα ανοικτό παιχνίδι και θα μπορούσαν να επιτευχθούν περισσότερα γκολ και κάποια ομάδα να πάρει το τρίποντο όμως έμεινα τελικά στην ισοπαλία. Η ΕΝΠ προηγήθηκε στο σκορ με 2-0 στο πρώτο μέρος, πετυχαίνοντας δύο τέρματα σε δύο λεπτά κάτι που αιφνιδίασε την ομάδα μας. Η απάντηση του τριφυλλιού ήρθε στην επανάληψη, αρχικά ο Βαγγέλης Νικολάου μείωσε σε 2-1 στο 53ο λεπτό, και τρία λεπτά αργότερα ο αρχηγός, Παύλος Πιτταράς έφερα το παιχνίδι στα ίσα.

Οι πράσινοι έχουν ακόμη τρεις αγώνες μέχρι την ολοκλήρωση των υποχρεώσεων τους και ο Χάρης Καλλικάς ζητά από αυτούς να συνεχίσουν με νίκες.