Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Τερμάτισε στην 1η θέση η ΟΜΟΝΟΙΑ U15

Τερμάτισε στην 1η θέση η ΟΜΟΝΟΙΑ U15

U15-Halkanoras (54)

Όπως ξεκίνησε την προσπάθεια της στον όμιλο Λευκωσίας του Προαιρετικού Πρωταθλήματος U15 την τελείωσε η ΟΜΟΝΟΙΑ, με νίκη. Οι μικροί του Κυριάκου Χαϊλή κέρδισαν το Χαλκάνορα εκτός έδρας με 2-1 κάνοντας την ανατροπή και τερματίζοντας έτσι στην 1η θέση με απολογισμό σε 22 αγωνιστικές 20 νίκες, μια ισοπαλία και μόλις μια ήττα μαζεύοντας έτσι από τους 66 διαθέσιμους βαθμούς τους 61!

Από την 1η αγωνιστική η ΟΜΟΝΟΙΑ βρισκόταν στην κορυφή και έδειξε πως θέλει να πάρει την πρωτιά στον Όμιλο και τα κατάφερε αφού ήταν η καλύτερη ομάδα. Πλέον οι πράσινοι θα συμμετέχουν στο Πρωτάθλημα Ελίτ με στόχο την κατάκτηση του φετινού τίτλου με ακόμη 7 ομάδες από όλες τις πόλεις.

Στο τελευταίο παιχνίδι η ομάδα μας σήμερα επιβλήθηκε με 2-1, ανατρέποντας το 1-0 με το οποίο έχανε από το 90 λεπτό. Ο Μάριος Χαραλάμπους έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 21ο λεπτό και ο Αρτέμης Μαυροφτής πέτυχε στο 68ο λεπτό το γκολ που έδωσε στην ΟΜΟΝΟΙΑ τη νίκη.