Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ένας γύρος μόνο νίκες!

Ένας γύρος μόνο νίκες!

Aca-U17-pr-anorthosi (13)

Ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο έχοντας μόνο νίκες στον Β’ Όμιλο Λευκωσίας-Λάρνακας του Προαιρετικού Πρωταθλήματος U17 η ΟΜΟΝΟΙΑ. Το τριφύλλι πέρασε με εφτάρα από τις Καμάρες, επικρατώντας του ΑΣΙΛ. Η ομάδα μας ήταν ανώτερη του αντίπαλου και δίκαια πήρε τη νίκη, που την ανεβάζει στους 15 βαθμούς.

Το “τριφύλλι” άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό με γκολ του Άλεξ Μάρτιν και διπλασίασε τα τέρματα με τον Αλέξιο Μερακλή. Με το σκορ στο 0-2 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη η ομάδα μας ανέβασε το δίχτυ του σκορ στο 7-0, με χατ τρικ του Χρίστου Κατατζιά και από ένα γκολ των Μάριου Χαραλάμπους και Σταύρου Χριστοφόρου.

Για την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν οι: ΜΑΡΙΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ, ΣΩΤΗΡΗΣ ΑΝΔΡΕΟΥ, ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ, ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΡΑΤΖΙΑΣ, ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΟΥΡΟΥΣΙΑΚΛΗΣ, ΣΤΑΥΡΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ, MARIAN ALEXANDRU MARTINAS (53′ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ), ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΩΦΡΟΝΙΟΥ, ΑΛΕΞΙΟΣ ΜΕΡΑΚΛΗΣ (53′ ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΟΥΡΤΙΣΙΗΣ), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΛΟΙΖΟΥ (49′ ΧΡΙΣΤΟΣ ΣΑΒΒΑ), ΚΛΕΙΤΟΣ ΚΩΣΤΑ.