Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Πρώτη νίκη στο “σπίτι” τους

Πρώτη νίκη στο “σπίτι” τους

U13-Lim

Μετά από μια εντός έδρας ήττα και δύο νίκες εκτός, η ΟΜΟΝΟΙΑ U13 του κλιμακίου της Λεμεσού πέτυχε νίκη στο “σπίτι” της. Η ομάδα μας επικράτησε με 2-0 της Πέγειας και έφτασε στους 9 βαθμούς σε τέσσερις αναμετρήσεις στον Β’ Όμιλο Λεμεσού-Πάφου.

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχαν οι “πράσινοι”, με τον Παναγιώτη Ιωάννου να ανοίγει το σκορ στο 23ο λεπτό και τον Χαράλαμπο Μιχαήλ να διπλασιάζει τα τέρματα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στο 48ο λεπτό.

Για την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν οι: ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΑΣΣΟΥ, ΑΝΤΡΕΑΣ ΕΥΡΙΠΙΔΟΥ, ΑΝΤΡΕΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΑΝΤΡΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΜΙΧΑΗΛ, ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΕΡΟΛΕΜΟΥ (54′ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΡΑΦΑΕΛΛΟΣ), ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ, ΜΑΡΙΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ (45′ ΑΝΔΡΕΑΣ ΖΗΣΙΜΙΔΗΣ), ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΟΥ (36′ ΧΑΤΖΗΜΙΛΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ), ΝΙΚΟΛΑΣ ΓΕΡΟΛΕΜΟΥ, ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΧΑΗΛ.