Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Χ-αράμισε δύο βαθμούς

Χ-αράμισε δύο βαθμούς

U13-Lim

Στην ισοπαλία έμεινε η ΟΜΟΝΟΙΑ U13 του κλιμακίου Λεμεσού, όμως η σαν να έχασε, αφού κρατούσε προβάδισμα δύο τερμάτων δέκα λεπτά πριν το τέλος, όμως δέχθηκε την ισοφάριση… Η ομάδα μας πήρε τον ένα βαθμό, μετά το 3-3 εκτός έδρας με την Ε.Ν.Υ. Διγενή Ύψωνα και πλέον βλέπει τη συνέχεια του Πρωταθλήματος.

Όλα τα γκολ της αναμέτρησης επιτεύχθηκαν στο δεύτερο μέρος, με το Γιώργο Μιχαήλ να ανοίγει το σκορ για την ΟΜΟΝΟΙΑ και τον Χαράλαμπο Μιχαήλ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας μας. Οι αντίπαλοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1, προσωρινά όμως, αφού δέκα λεπτά πριν το τέλος ο Γιώργος Γερολέμου πέτυχε το 1-3. Στη συνέχεια όμως ήρθε η ισοφάριση με δύο γκολ σε έξι λεπτά.

Για την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν οι: ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΑΣΣΟΥ, ΑΝΤΡΕΑΣ ΕΥΡΙΠΙΔΟΥ, ΑΝΤΡΕΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΑΝΤΡΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΜΙΧΑΗΛ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΟΥ (65′ ΑΝΔΡΕΑΣ ΖΗΣΙΜΙΔΗΣ), ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ (36′ ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΕΡΟΛΕΜΟΥ), ΜΑΡΙ, ΧΑΤΖΗΜΙΛΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ.