Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Επέκτεινε το σερί με 6άρα

Επέκτεινε το σερί με 6άρα

Aca-U15-anorthosi (49)

Πέρασε με ευκολία από την έδρα της ΠΑΕΕΚ η ΟΜΟΝΟΙΑ U15, κερδίζοντας με 6-0. Η ομάδα μας επέκτεινε το σερί νικών της, φτάνοντας τις οκτώ και παρέμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή.

Από νωρίς έδειξαν τις διαθέσεις τους οι πράσινοι, που πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων από το πρώτο δεκάλεπτο. Ο Απόστολος Ανδρέου στο 5ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ΟΜΟΝΟΙΑ, ενώ στο 9ο λεπτό ο Οράτιος Λεμέσιος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας. Τρία ακόμη γκολ πριν κλείσει το ημίχρονο πέτυχε το “τριφύλλι”, με τους Οράτιο Λεμέσιο, Στυλιανό Σωφρονίου και Ιάσονα Ορφανίδη να σκοράρουν. Το τελικό 6-0 διαμόρφωσε στο 70ο λεπτό ο Ιάσονας Ορφανίδης με το δεύτερο του προσωπικό γκολ.

Για την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν οι: ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (60′ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ΚΟΥΚΟΥΜΑΣ), ΑΝΔΡΕΑΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΒΑΣΙΛΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΗΣ (41′ ΑΓΓΕΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ), ΕΝΡΙΚΕ ΚΑΤΤΟΥ, ΑΣΟΝΑΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΝΔΡΕΟΥ, ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΣΩΦΡΟΝΙΟΥ, ΟΡΑΤΙΟΣ ΛΕΜΕΣΙΟΣ, ΜΙΧΑΛΗΣ-ΘΥΡΣΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ.