Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Νίκη με ανατροπή οι Νέοι

Νίκη με ανατροπή οι Νέοι

Aca-U21-aez (30)

Τη νίκη με 2-1 στο ντέρμπι κόντρα στην Ανόρθωση πήρε η ΟΜΟΝΟΙΑ U21. Οι πράσινοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, όμως κατάφεραν να πετύχουν την ανατροπή και να πάρουν τους τρεις βαθμούς.

Η ομάδα της Αμμοχώστου προηγήθηκε στο σκορ με γκολ στο 20ο λεπτό. Η ισοφάρισε για την ομάδα μας ήρθε στο 65ο λεπτό, με τον Κωνσταντίνο Κουλουμπρή να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα. Ο ίδιος παίκτης δώδεκα λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για το τριφύλλι.

Για την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν οι: ΑΝΤΡΕΑΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΠΑΥΛΟΣ ΠΙΤΤΑΡΑΣ (45′ ΚΩΣΤΑΣ ΚΟΥΛΟΥΜΠΡΗΣ), ΘΕΟΔΟΣΗΣ ΧΡΙΣΤΟΥ (41′ ΑΓΓΕΛΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ), ΣΩΤΗΡΗΣ ΦΙΑΚΑΣ (45′ ΜΙΧΑΛΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ), ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΡΟΔΟΤΟΥ, ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ, ΑΝΤΡΕΑΣ ΓΕΛΑΣΗΣ, ΑΝΤΡΕΑΣ ΓΙΑΣΕΜΗΣ, ΡΕΝΟΣ ΗΡΟΔΟΤΟΥ, ΣΑΒΒΑΣ ΓΙΑΖΟΣ, ΦΑΝΟΣ ΚΑΤΕΛΑΡΗΣ.