Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Διατηρήθηκε στην κορυφή με… μισή ντουζίνα γκολ!

Διατηρήθηκε στην κορυφή με… μισή ντουζίνα γκολ!

Aca-U15-Digenis (2)

Άνετο πέρασμα από τον εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο το Διγενή Μόρφου είχε η ΟΜΟΝΟΙΑ U15. Στην 16η αγωνιστική στον όμιλο Λευκωσίας, οι πράσινοι επιβλήθηκαν με 6-0 των αντιπάλων τους και διατηρήθηκαν στην κορυφή.

Το σκορ για την ομάδα μας άνοιξε στο 12ο λεπτό ο Ανδρόνικος Κακουλλής. Ένα λεπτό αργότερα, ο Απόστολος Ανδρέου διπλασίασε τα τέρματα του τριφυλλιού. Το σκορ του ημιχρόνου έκλεισε στο 3-0, με τον Αλέξανδρο Αυλωνίτη να σκοράρει. Στην επανάληψη ο Κακουλλής πέτυχε δύο γκολ, κάνοντας χατ τρικ, ενώ σκόρερ χρίστηκε και ο Άγγελος Φιλίππου.

Για την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν οι: ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (50′ ΑΝΤΡΕΑΣ ΚΟΥΚΟΥΜΑΣ), ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (41′ ΒΑΣΙΛΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΗΣ), ΑΓΓΕΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ, ΕΝΡΙΚΕ ΚΑΤΤΟΥ, ΜΑΡΙΝΟΣ ΤΖΙΩΝΗΣ, ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ ΚΑΚΟΥΛΛΗΣ, ΙΑΣΟΝΑΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΝΔΡΕΟΥ (50′ ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΛΟΓΕΡΙΔΗΣ), ΟΡΑΤΙΟΣ ΛΕΜΕΣΙΟΣ (50′ ΑΝΔΡΕΑΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ), ΜΙΧΑΛΗΣ-ΘΥΡΣΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ.