Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ισοπαλία στο Λευκωσιάτικο ντέρμπι των Νέων

Ισοπαλία στο Λευκωσιάτικο ντέρμπι των Νέων

Aca-U21-Olimpiakos (13)

Ισόπαλο ολοκληρώθηκε το Λευκωσιάτικο ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων. ΟΜΟΝΟΙΑ και Ολυμπιακός έμειναν στο 2-2, με τους πράσινους να προηγούνται δύο φορές, χωρίς όμως να μπορούν να κρατήσουν το προβάδισμα τους. Ο ένας βαθμός που πήρε η ομάδα μας την αφήνει στην 7η θέση, ενώ μπορούσε να ανεβεί μέχρι την 3η θέση εάν έπαιρνε και τους υπόλοιπους δύο βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε ο Φάνος Κατελάρης μόλις στο 6ο λεπτό για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Η ισοφάριση ήρθε στο 76ο λεπτό, όμως οι πράσινοι είχαν άμεση απάντηση, αφού με τέρμα του Άλεξ Ηροδότου δύο λεπτά αργότερα έκαναν το 2-1. Εφτά λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λέπτου ο Ολυμπιακός ισοφάρισε ξανά, αυτή τη φορά για το τελικό 2-2.

Για την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν οι: ΑΝΤΡΕΑΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΜΙΧΑΛΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΡΟΔΟΤΟΥ, ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ, ΙΑΚΩΒΟΣ ΙΝΙΑΤΗΣ, ΑΝΤΡΕΑΣ ΓΕΛΑΣΗΣ (60′ ΝΙΚΟΛΑΣ ΧΑΝΑΠΠΑΣ), ΑΓΓΕΛΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ, ΑΝΤΡΕΑΣ ΓΙΑΣΕΜΗΣ, ΡΕΝΟΣ ΗΡΟΔΟΤΟΥ (52′ STEFAN KRSTIC), ΚΩΣΤΑΣ ΚΟΥΛΟΥΜΠΡΗ (75′ ΠΑΥΛΟΣ ΠΙΤΤΑΡΑΣ), ΦΑΝΟΣ ΚΑΤΕΛΑΡΗΣ.