Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Με 7άρα “έπιασε” τον αιώνιο στην κορυφή

Με 7άρα “έπιασε” τον αιώνιο στην κορυφή

Aca-U13-a-Thoi (9)

Με νίκη 7-0, η ΟΜΟΝΟΙΑ κέρδισε το ΘΟΪ Λακατάμιας σε αγώνα για τη 16η αγωνιστική στο Β’ Όμιλο Λευκωσίας του Προαιρετικού Πρωταθλήματος U13.

Η ομάδα μας πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα δύο τερμάτων και στην επανάληψη πέτυχε ακόμη πέντε γκολ. Χατ τρικ πέτυχε ο Χαράλαμπος Αριστοδήμου, δύο τέρματα σημείωσε ο Μιχάλης Πάρπα, ενώ σκόρερ χρίστηκαν και οι Ανδέας Ζαχαρίου και Ανδρέας Χαραλάμπους. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε η ομάδα του Χάρη Καλλικά “έπιασε” τον αιώνιο αντίπαλο στην κορυφή του Ομίλου, έχοντας όμως δώσει αγώνα περισσότερο.

Φωτογραφίες από την αναμέτρηση της ΟΜΟΝΟΙΑΣ με αντίπαλο το ΘΟΪ:

Στους άλλους αγώνες των ομάδων κάτω των 13 της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, η ομάδα U13β έχασε από τον Κεραυνό, οι πράσινοι της Λεμεσού γνώρισαν εντός έδρας ήττα, ενώ οι μικροί του κλιμακίου Λάρνακας πήραν το τρίποντο.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ U13 της Λεμεσού είχε προηγηθεί στο σκορ με τον Γιώργο Γερολέμου, όμως στη συνέχεια δέχθηκε την ήττα.

Τα τριφυλλάκια της Λάρνακας πέτυχαν ανατροπή στα τελευταία λεπτά. Σκόρερ της ομάδας μας οι Γιώργος Μαυραγιάνης, Ανδρέας Ιωάννου και Πάνος Νικολάου.