Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ξεκίνησαν με 4άρα οι μικροί

Ξεκίνησαν με 4άρα οι μικροί

Aca-U13-a-Thoi (33)

Με το δεξί μπήκε στο Πρωτάθλημα Premier U13 η ΟΜΟΝΟΙΑ, που επικράτησε με 4-1 της ΑΕΚ στη Λάρνακα, για την 1η αγωνιστική. Η ομάδα μας ανέβηκε από νωρίς στην κορυφή, εκεί όπου θέλει να τερματίσει, όμως ο δρόμος είναι μεγάλος και θα χρειαστεί να δίνουν κάθε βδομάδα τον καλύτερο τους εαυτό οι παίκτες του Χάρη Καλλικά. Οι πράσινοι ήταν καλύτεροι και πήραν μια δίκαιη νίκη, που τους ανεβάζει τη ψυχολογία ενόψει της συνέχειας.

Στα του αγώνα, η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ σε ένα πολύ κρίσιμο σημείο, αφού προηγήθηκε με γκολ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους. Με την έναρξη της επανάληψης οι πράσινοι ανέλαβαν δράση. Αρχικά ισοφάρισαν με τον Αντρέα Χαραλάμπους και μετά πέτυχαν το 1-2 με τον Αντρέα Ζαχαρίου. Τάσος Γεωργίου και Γιώργος Θεοχάρους χρίστηκαν επίσης σκόρερ, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.