Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Έχασε τον αγώνα και την ευκαιρία να πλησιάσει την κορυφή

Έχασε τον αγώνα και την ευκαιρία να πλησιάσει την κορυφή

Aca-U15-olimpiakos (11)

Τη βαριά ήττα με 6-3 στη Λεμεσό από την ομάδα Ν&Σ Ερήμης δέχθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ U15. Οι πράσινοι στην 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Premier έχασαν ένα πολύτιμο τρίποντο και παράλληλα την ευκαιρία να πλησιάσουν την κορυφή στους δύο βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 14ο λεπτό, όμως δύο λεπτά αργότερα ο Αλέξανδρος Αυλωνίτης ισοφάρισε για την ομάδα μας. Πίσω στο σκορ έμεινε πάλι με την συμπλήρωση 20 λεπτών αγώνα η ΟΜΟΝΟΙΑ όμως με γκολ των Ανδρόνικου Κακουλλή στο 36′ με πέναλτι και του Απόστολου Ανδρέου στο 40′ έφτασαν στην ανατροπή. Δεν χάρηκαν για πολύ όμως, αφού δευτερόλεπτα αργότερα ήρθε η ισοφάριση 3-3. Το 6-3 διαμορφώθηκε στο δεύτερο μέρος, όπου οι γηπεδούχοι ήταν πιο εύστοχοι.