Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Έριξε 7άρα στην πρωτοπόρο και μείωσε στο -2

Έριξε 7άρα στην πρωτοπόρο και μείωσε στο -2

Aca-U15-anorthosi (23)

Μεγάλη νίκη για την ΟΜΟΝΟΙΑ στην 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Premier U15. Η ομάδα του Άντρου Αυλωνίτη επικράτησε του πρωτοπόρου ΘΟΙ με 7-0 και πλέον βρίσκεται στο -2 από την κορυφή εκεί όπου συγκατοικούν τρεις ομάδες.

Ο Αλέξανδρος Αυλωνίτης στο 15ο λεπτό άνοιξε το δρόμο προς τη μεγάλη επικράτηση και ο Ανδρόνικος Κακουλλής ένα λεπτό αργότερα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας. Με αυτογκόλ στο 21ο λεπτό και τέρματα των Μαρίνου Τζιωνή και Απόστολου Ανδρέου ο δείκτης του σκορ έφτασε στο 5-0. Ο Χρίστος Καλογερίδης με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος διαμόρφωσε το τελικό 7-0.

Με την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου η ομάδα μας βρίσκεται στην 5η θέση με 11 βαθμούς, δύο λιγότερους από το ΘΟΪ, την ΕΝΠ και την Ν&Σ Ερήμης, ενώ ένα βαθμό περισσότερο έχει η Πάφος FC. Ο στόχος της κατάκτησης του τίτλου είναι ακόμη ορατός και οι πράσινοι θα τον κυνηγήσουν μέχρι τέλους.