Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Συνέχισε με 4άρα επί της Ανόρθωσης

Συνέχισε με 4άρα επί της Ανόρθωσης

Aca-U17-elite-anorthosi

Τη δέκατη νίκη της σε 12 αγωνιστικές στο Πρωτάθλημα Elite U17 πέτυχε η ΟΜΟΝΟΙΑ. Οι πράσινοι κέρδισαν εκτός έδρας την Ανόρθωση με 4-3 και διατήρησαν τις (μαθηματικές) ελπίδες τους για τον τίτλο. Η κορυφή απέχει πέντε βαθμούς. Στην επόμενη αγωνιστική το “τριφύλλι” υποδέχεται το πρωτοπόρο Αποέλ, ενώ στην 14η και τελευταία αγωνιστική αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Καρμιώτισσα.

Στα του αγώνα, με δύο γκολ του Χρίστου Καρατζιά σε διάστημα πέντε λεπτών (12′ και 16′), η ομάδα του Ανδρέα Δαρείου πήρε σημαντικό προβάδισμα δύο τερμάτων. Η Ανόρθωση όμως αντέδρασε, μειώνοντας σε 2-1 στο 22ο λεπτό και φέρνοντας το ματς στα ίσα έξι λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους. Οι πράσινοι απάντησαν όμως, κάνοντας το 3-2 με γκολ του Γιώργου Κακουλλή και το 4-2 με αυτογκόλ. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις για το τελικό 4-3.