Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Πρώτη και μάλιστα βαριά ήττα

Πρώτη και μάλιστα βαριά ήττα

Την πρώτη της ήττα στο Πρωτάθλημα Νέων δέχθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ και μάλιστα ήταν βαριά. Η ομάδα μας έχασε με 4-1 εντός έδρας από την ΑΕΛ, που έκανε το έξι στα έξι. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 11ο λεπτό και διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 50′. Έντεκα λεπτά αργότερα έγινε το 0-3 για την ομάδα της Λεμεσού, με το “τριφύλλι” να μειώνει στο 82′ με σκόρερ το Νικόλα Πατσή. Τρία λεπτά αργότερα όμως οι αντίπαλοι πέτυχαν κι άλλο γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Οι “πράσινοι” πρέπει να αφήσουν πίσω τους τώρα το αποτέλεσμα αυτό και να ξεκινήσουν να σκέφτονται το επόμενο. Ακολουθεί το αιώνιο ντέρμπι το ερχόμενο Σάββατο, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής, με στόχο την επάνοδο στις νίκες. Ακολούθως θα υπάρξει διακοπή λόγω υποχρεώσεων των Εθνικών ομάδων και έπειτα η ΟΜΟΝΟΙΑ U19 θα αντιμετωπίσει τον Εθνικό Λατσιών και τον ΑΣΙΛ για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος και τον επαναληπτικό στον πρώτο γύρο του Κυπέλλου αντίστοιχα.