Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Πρόκριση με ανατροπή στους “4” των Grassroots η ΟΜΟΝΟΙΑ U12

Πρόκριση με ανατροπή στους “4” των Grassroots η ΟΜΟΝΟΙΑ U12

Πρόκριση στα ημιτελικά του Πρωταθλήματος Grasroots στην κατηγορία U12, με γεννηθέντες του 2006, για την ΟΜΟΝΟΙΑ του κλιμακίου Λεμεσού. Οι “πράσινοι” κέρδισαν με 3-1 τη Νέα Σαλαμίνα, που προηγήθηκε κόντρα στη ροή του αγώνα. Η αντίπαλος ομάδα άνοιξε το σκορ στο 40′ της αναμέτρησης, με το “τριφύλλι” να ισοφαρίζει εφτά λεπτά μετά με τον Δημοσθένη Χρίστου. Ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο τελευταίο λεπτό, αφού προηγήθηκε το γκολ του Μάριου Ζήνωνος στο 55′, βάζοντας στο συγκεκριμένο σημείο την ομάδα μας μπροστά στον σκορ.

Αντίπαλο για τους “4” της διοργάνωσης η ΟΜΟΝΟΙΑ θα μάθει την ερχόμενη Τρίτη 22 Μαΐου, σε κλήρωση που θα πραγματοποιηθεί στις 12:00 στα γραφεία της ΚΟΠ. Οι πιθανοί αντίπαλοι για την ομάδα μας είναι το ΘΟΪ Λακατάμιας, η Nuovo Calcio και η Ανόρθωση Κλιμακίου Λάρνακας.