Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Συνέτριψε τις Μαλδίβες με 17-0!

Συνέτριψε τις Μαλδίβες με 17-0!

Στο αστρονομικό σκορ του 17-0 σταμάτησε η Εθνική κάτω των 15 απέναντι στις Μαλδίβες. Οι διεθνείς βρίσκονται στην Ταϊλάνδη για ένα τουρνουά, και μετά την τεσσάρα της πρεμιέρα, πέτυχαν σήμερα νέα τεραστίων διαστάσεων νίκη. Τέσσερα γκολ ο Ζεύκης, δύο από τον Λοΐζου και ένα από τον Κυριάκου. Αναλυτικά:

Με αντίπαλο τις Μαλδίβες συνέχισε σήμερα τις υποχρεώσεις της στο διεθνές τουρνουά στην Ταϊλάνδη η Εθνική μας ομάδα των Παίδων U15.

Οι νεαροί διεθνείς μας πέτυχαν δεύτερη νίκη σε ένα αγώνα όπου το τελικό σκορ (17-0) δείχνει και τη διαφορά δυναμικότητας.

Το σκορ άνοιξε στο 22′ ο Μάριος Κοκκινόφτας και μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ακολούθησαν άλλα επτά τέρματα από τους Ανδρέα Χρυσοστόμου (26′), Γιώργο Οκκά (27′, 36′, 45′), Ευθύμιο Αναστασιάδη (30′), Άγγελο Ζευκή (32′, 34′).

Στο δεύτερο ημίχρονο στο 49′ ο Ζευκής πέτυχε το 9-0, στο 52′ ο Χατζημιτσής το 10-0, στο 58′ ο Αναστασιάδης το 11-0, στο 64′ ο Ζευκής το 12-0, στο 66′ ο Οκκάς το 13-0, στο 70′ ο Λοϊζου το 14-0, στο 74′ ο Χρίστου το 15-0, στο 76΄ο Κυριάκου το 16-0 και στο 84′ ο Λοϊζου το 17-0.

Σε σχέση με το παιχνίδι της πρεμιέρας ο προπονητής της ομάδας μας Αντριέν Χατζηαλεξάνδρου πραγματοποίησε αρκετές αλλαγές.

Η Κύπρος αγωνίστηκε με τους Σιλβέστρο, Χατζημιτσή (62′ Λοϊζου), Κοκκινόφτα (46′ Φώτη), Μαραγκό, Κοτσώνη (46′ Χρ. Φιλίππου), Κυριάκου, Οκκά, Φασουλιώτη, Αναστασιάδη, Χρυσοστόμου (61′ Ποντικού), Ζευκή (68′ Χρίστου).

Η Κύπρος συμμετέχει στο τουρνουά μετά από πρόσκληση της UEFA η οποία το συνδιοργανώνει, μαζί με την Ομοσπονδία Ποδοσφαίρου της Ταϊλάνδης.