Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Πήρε το «αιώνιο» η ΟΜΟΝΟΙΑ U15 και «αγκαλιάζει» τον τίτλο

Πήρε το «αιώνιο» η ΟΜΟΝΟΙΑ U15 και «αγκαλιάζει» τον τίτλο

Σπουδαίας σημασίας νίκη πέτυχε η ΟΜΟΝΟΙΑ U15 καθώς σε εξ αναβολής αγώνα για την 15η αγωνιστική κέρδισε το Αποέλ με 1-3 και ξέφυγε στο +5 από τον «αιώνιο» αντίπαλο.

Το «τριφύλλι» ξεκίνησε την αναμέτρηση με τους Μαντορίνη, Ευαγγέλου, Βενιζέλου, Καϊάφα, Γρούτα, Χριστάκη, Πίσση, Τσουτσούκη, Στασή, Κυριακίδη και Σπυριδάκη.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και ευτύχησε να πετύχει γρήγορο γκολ με τον Νικόλα Κυριακίδη στο 9’. Το 0-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα στο 40’ με εκτέλεση φάουλ, ωστόσο οι «πράσινοι» πήραν ξανά προβάδισμα στο 50’ με τον Ιωάννη Τσουτσούκη. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε λίγο πριν το τέλος ο Μάριος Θεοδώρου που είχε περάσει στον αγώνα ως αλλαγή.

Με το τρίποντο η ομάδα μας πλησίασε στην κατάκτηση του τίτλου, καθώς χρειάζεται μόλις ένα βαθμό στους εναπομείναντες δύο αγώνες με Καρμιώτισσα και Απόλλωνα για να στεφθεί πρωταθλήτρια.

Το Σάββατο η ΟΜΟΝΟΙΑ U15 αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Καρμιώτισσα και θέλει να «σφραγίσει» την υπόθεση τίτλος.