Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ Πρώτη νίκη στο μπάσκετ

Πρώτη νίκη στο μπάσκετ

basketVSapollon20

Μετά από 15 σερί ήττες στο Πρωτάθλημα Καλαθόσφαιρας Α’ Κατηγορίας η ΟΜΟΝΟΙΑ κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη, επικρατώντας σήμερα στο στάδιο Ελευθερία για τη 18η αγωνιστική με 85-73 του Απόλλωνα. Επιτέλους έσπασε το ρόδι η καλαθοσφαιρική μας ομάδα κατακτώντας το πρώτο ροζ  φύλλο αγώνος της μέσα στη χρονιά και πλέον με ανεβασμένη τη ψυχολογία συνεχίζει για περισσότερες νίκες.

Οι πράσινοι έδειξαν από νωρίς ότι ήθελαν τη νίκη, με την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται 22-16 υπέρ τους. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την ΟΜΟΝΟΙΑ να κερδίζει 40-37. Ισοζυγισμένη η τρίτη περίοδος, που με την πάροδο 30 λεπτών αγώνα η ΟΜΟΝΟΙΑ παρέμεινε οδηγός με 64-60. Πολύ καλύτερη από τον αντίπαλο στο τελευταίο δεκάλεπτο η ΟΜΟΝΟΙΑ που πέτυχε οκτώ περισσότερους από τον Απόλλωνα κερδίζοντας με το τελικό σκορ στο 85-73.