Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ Έχασε, αλλά για ένα ημίχρονο άρεσε

Έχασε, αλλά για ένα ημίχρονο άρεσε

12067255_1074968012513745_1920541709_n

Φιλική ήττα από την Έθα με 57-68 γνώρισε ψες το απόγευμα η καλαθοσφαιρική ΟΜΟΝΟΙΑ. Ο Νικόλας Παπαδόπουλος έδωσε χρόνο σε όλους τους καλαθοσφαιριστές του, 12 συνολικά και έβγαλε σίγουρα τα δικά του συμπεράσματα. Για την ΟΜΟΝΟΙΑ δεν αγωνίστηκε ο αρχηγός Γιώργος Κωνσταντίνου ο οποίος είναι τραυματίας και κάνει φυσιοθεραπεία.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν καλύτερη του αντιπάλου και μπήκε μάλιστα στα αποδυτήρια προηγούμενη στο σκορ 32-25. Ειδικά στη δεύτερη περίοδο όλη η ομάδα έπαιξε εξαιρετική άμυνα και κράτησε την Έθα στους 8 πόντους. Στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά τη τρίτη περίοδο, η Έθα ήταν καλύτερη και ανέτρεψε το σκορ.

Τα φιλικά είναι βέβαια για τους προπονητές, κρατάμε πάντως τη πρόθεση του Παπαδόπουλου να δώσει χρόνο σε όλους τους παίκτες. Η ΟΜΟΝΟΙΑ έχει πολλά νεαρά ταλέντα και φέτος είναι η ευκαιρία τους για ξεπέταγμα.